expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

уторак, 17. септембар 2013.

SEMINAR ’’DOBRA PRIPREMA ZA ČAS – USPEŠAN ČAS’’


                   
SEMINAR ’’DOBRA PRIPREMA ZA ČAS – USPEŠAN ČAS’’
Vreme realizacije 
4.10/29.10.2012.
Kompetencije i prioriteti 
Semimar pokriva Kompetencije za poučavanje i učenje a prioriteti seminara su:
-       učenje da se uči i razvijanje motivacije za učenje,
-       jačanje profesionalnih kapaciteta zaposlenih, naročito u oblasti inovativnih metoda nastave i upravljanja odeljenjem
Način realizacije I sadržaj seminara
Način realizacije:
Seminar se izvodi putem interneta na sistemu za učenje i traje 22 dana. 
Sadržaj seminara:
1. Uvod: pripremanje i planiranje vaspitno-obrazovnog rada (vrste planiranja i pripremanja);
pripremanje nastavnika za čas – nastavna priprema (struktura, elementi i funkcija); pojam nastavnog časa i tipologija časova.
2. Ciljevi, oblici rada i nastavne metode: Blumova taksonomija i njena uloga u planiranju nastavnog rada;  postavljanje nastavnih ciljeva i njihov značaj za upravljanje radom u nastavi; oblici rada u nastavi (klasifikacija, pojmovno određenje frontalnog, individualnog, grupnog oblika rada i rada u paru); nastavne metode (klasifikacija, pojmovno određenje metoda: usmenog izlaganja, razgovora, demonstracije, praktičnih i laboratorijskih radova, pisanja, čitanja i rada na tekstu itd.)
3. Uvodni deo časa. funkcija uvodnog dela časa; uloga nastavnika u uvodnom delu časa; uloga / aktivnosti učenika; opis dodatnih nastavnih metoda za uvodni deo časa (strukturisano predstavljanje, intervju u parovima, analiza očekivanja).
4. Obrada nastavnog sadržaja – središnji deo časa; funkcija središnjeg dela časa; uloga nastavnika i aktivnosti učenika; opis dodatnih nastavnih metoda za obradu nastavnog sadržaja (ispitivanje pomoću kartica, košnica, runda pitanja, plakati sa impulsima, moje stanovište, snežna lavina, pismeni razgovor, mapa uma, diskusija na vrtešci, plakati za i protiv, igra uloga, akvarijum, diskusija na podijumu).
5. Završni deo časa: funkcija završnog dela časa; uloga nastavnika u završnom delu časa; uloga / aktivnosti učenika; opis dodatnih nastavnih metoda za završni deo časa (munja, ribarska mreža, razmišljanja o transferu, metoda tri reči, barometar raspoženja).
6. Provera prirema u celini i dorada , predstavljanje radova učesnika programa             
Ljiljana            Pejčić                                  98.99

Mišljenje o seminaru:
Voditelji: Tim agencije OBRAZOVNO-KREATIVNI CENTAR, BOR
-      Odličan tim voditelja seminara,
-      Obilje korisnog materijala,
-      ,,Obnovila’’ sam i proširila znanje o pisanju pripreme za čas,
-      Veoma korisna razmena iskustava sa kolegama,
-      Na kraju seminara svim učesnicima je podeljen kompletni material u PDF formatu.
-  Posle ovog seminara brže i lakše pišem one osnovne podatke o času.



Нема коментара:

Постави коментар